Biznes i finanse 

Kto jest największym producentem drzwi na świecie?

Polski rynek drzwi jest jednym z najprężniejszych na świecie. Niemniej nijak ma się on do przychodów największych, światowych graczy produkujących stolarkę drzwiową na rynku globalnym. Sprawdźmy, kto produkuje najwięcej drzwi na całym świecie.

Andersen Corporation

To międzynarodowa firma produkująca drzwi i okna. Szacuje się, że zatrudnia około 12 tysięcy osób w 30 różnych fabrykach na terenie całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych a konkretnie w Bayport w Minnesocie. Przychody tej firmy w roku fiskalnym 2016, osiągnęły poziom przekraczający miliard dolarów.

Andersen Corporation to ogromna grupa kapitałowa, w skład której – oprócz brandu Andersen, wchodzą również inne, popularne na całym świecie marki, takie jak Renewal by Andersen, American Craftsman, Silver Line, EMCO, Weiland itd.

Jeld-Wen

To kolejna amerykańska marka, która swoją siedzibę ma w Charlotte, stosunkowo dużym mieście na terenie stanu Północna Karolina. Firma zarządza ponad 120 fabrykami, działającymi na terenie aż 19 różnych krajów. Jeld-Wen jest nie tylko producentem różnych rodzajów drzwi i okien, lecz również czołowym sprzedawcą zaawansowanych systemów wyposażenia wnętrz.

Również i w przypadku tego brandu, przychody w roku 2016 przekroczyły miliard dolarów. W jego ramach działają również inne marki, takie jak AuraLast®, MiraTEC®, Extira®, LaCANTINA™, Karona®, ImpactGuard®, Aurora®, IWP®, Stegbar®, Regency®, William Russel Doors®, Airlite®, Trend™, The Perfect Fit™, Aneeta®.

Masonite International

To kolejny, rynkowy gigant, zatrudniający aż 9 tysięcy pracowników. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w mieście Tampa na Florydzie. Firma działa nie tylko na terenie Ameryki Północnej, ale też na obszarze Europy, Ameryki Południowej, Afryki oraz Azji. W ciągu dnia, produkuje ona aż 120 tysięcy różnych rodzajów drzwi.

Podsumowanie

Oczywiście większość rodzimych Klientów, pragnących urządzić swoje mieszkanie, skorzysta raczej z ofert rodzimych producentów drzwi. Niemniej, również i w polskich sklepach można znaleźć szereg ciekawych rozwiązań, oferowanych przez wyżej wymienione brandy (np. Masonite).

Powiązane artykuły