Biznes i finanse 

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży wcale nie jest tak łatwym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Mimo dobrej lokalizacji, przystępnej ceny oraz ciekawego rozkładu może okazać się, że Twoje mieszkanie nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Co jest tego przyczyną oraz jakie kroki poczynić, aby szybko sprzedać mieszkanie i cieszyć się gotówką? Jak łatwo i szybko przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Przemyśl cenę

Trzeba pogodzić się z faktem, że przy sprzedaży jakiejkolwiek nieruchomości kluczową rolę odgrywa cena. Każdy, kto szuka swojego lokum, dysponuje określonym budżetem. Musisz zatem dobrze przemyśleć temat ceny. Wejdź na portale z ogłoszeniami i zobacz, jak kształtują się ceny podobnych mieszkań w Twojej okolicy. Oczywiście na to, ile gotówki ktoś jest w stanie zapłacić za Twoją nieruchomość, wpływa wiele czynników. Przede wszystkim metraż- najlepiej będzie, jeśli weźmiesz pod uwagę cenę podaną w ogłoszeniach za metr kwadratowy. Pozwoli Ci to dokładnie oszacować, ile powinno kosztować Twoje mieszkanie, biorąc pod uwagę jego wielkość. Kolejny ważny czynnik to to czy do dyspozycji jest balkon, piwnica, komórka lokatorska, a może dostępne jest dużo miejsca na klatce schodowej, na której można trzymać swoje rzeczy? Te powierzchnie często nie są wliczone w metraż, a mogą okazać się bardzo pomocne przy sprzedaży. W dzisiejszych czasach ludzie otaczają się ogromną ilością rzeczy, dlatego dużym plusem mogą być miejsca, w których te rzeczy można przechować. Kolejnym aspektem, który musisz wziąć pod uwagę, jest stan Twojego lokum oraz całego budynku. Jeśli w Twoim domu tynk spada na głowę, być może warto przemyśleć drobny remont, który podniesie jego wartość? Ludzie zdecydowanie chętniej kupują mieszkania po remoncie, w dobrym stanie, gdzie nie będą musieli tracić czasu i pieniędzy, aby się wprowadzić. Ale czy jest coś, co możesz zrobić jeżeli Twoje mieszkanie nie jest w idealnym stanie? Czy jedynym wyjściem jest obniżenie ceny?

Zaproś do współpracy profesjonalistów

Pojęcie homestagingu w Polsce z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Nie jest to już usługa tylko dla najbogatszych. Chcesz szybko sprzedać swoją nieruchomość bez stresu i zastanawiania się godzinami co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku? Być może warto skorzystać z takiej usługi, jak profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży przez doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie? Możesz zajrzeć na stronę architektwnetrz.com.pl, aby zobaczyć jak wygląda cały proces takiej współpracy. Dobry home stager przeprowadzi Cię bezboleśnie przez wszystkie etapy. Do wyboru są dwie opcje. Podstawowa i bardziej rozbudowana. W opcji pierwszej podstawowym krokiem będzie oczywiście konsultacja, projektant oceni jakie zmiany należy wprowadzić, czy przyda się drobny remont, czy może wystarczy zmiana niektórych dodatków, jak zasłony, poduszki i inne tkaniny. Następnie dostaniesz pełną listę rzeczy, które powinieneś kupić, aby uatrakcyjnić swoją nieruchomość wraz z szacowanym kosztem. Możesz również zdecydować się na drugą opcję, w skład której wchodzą także takie usługi jak organizacja i koordynacja prac, zakup i transport wszystkich niezbędnych elementów oraz profesjonalna sesja fotograficzna. Wszystkie te etapy będą niezwykle pomocne i pozwolą zaoszczędzić Ci masę czasu. Nie będziesz musiał przejmować się wielogodzinnymi wyprawami do sklepów meblowych i budowlanych, znalezieniem ekipy, która wykona ewentualne prace budowlane, ani tym jak zrobić porządne zdjęcia, które przyciągną potencjalnych kupców. Profesjonalnie wystylizowana sesja zdjęciowa jest zawsze ogromną zachętą dla kupującego. Jeśli do ogłoszenia dodasz ciemne, rozmazane zdjęcia, na których ledwo cokolwiek widać, Twoje szanse na sprzedaż będą naprawdę niskie. Warto zatem pokusić się o skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa.

Jak widać, przygotowanie mieszkania do sprzedaży bywa czasochłonne. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług homestagingu i zaoszczędzić czas, nerwy oraz szybciej osiągnąć swój cel. Będą to na pewno dobrze wydane pieniądze! 

Powiązane artykuły