Porady 

Jak dbać o drukarkę HP DeskJet 2710?

Drukarka to sprzęt, który staje się coraz popularniejszym wyposażeniem domu. Domowe urządzenie może oszczędzić ci szukania miejsca, w którym umożliwia się drukowanie za opłatą, gdy potrzebujesz pilnie wysłać dokumenty lub ułatwi przygotowanie się na zajęcia do szkoły czy na uczelnię. Warto zaznaczyć, że korzystanie z drukarki w specjalnych punktach wiąże się z dużymi kosztami, więc jeśli często ci się to zdarza, znacznie bardziej opłaca się zakup urządzenia do domu. Jednym z takim wielofunkcyjnych urządzeń, które świetnie nadaje się do użytku domowego jest DeskJet 2710 firmy HP, jednego z największych przedsiębiorstw produkujących m. in. komputery, serwery i drukarki. DeskJet 2710 to sprzęt, który posiada trzy funkcje: kopiowanie, skanowanie i drukowanie. Choć urządzenia tej firmy cechują się wysoką jakością i starannym wykonaniem, ich niewłaściwe użytkowanie może być przyczyną awarii, a nawet całkowitego zepsucia się produktu. Warto więc przestrzegać kilku zasad, które przyczynią się do dłuższego życia twojej drukarki. Czy rodzaj tuszu lub tonera wpływa na żywotność takiego sprzętu?

HP DeskJet 2710 – tusz do drukarki

Urządzenie wielofunkcyjne DeskJet 2710 do wydruku dokumentów i zdjęć używa kolorowych tuszów, jest to więc drukarka atramentowa. Tusz do HP DeskJet 2710 może być wyprodukowany przez producenta tej drukarki – takie tusze nazywa się oryginalnymi – albo przez inną firmę. Materiały eksploatacyjne wytwarzane przez przedsiębiorstwo inne niż te, które stworzyło drukarkę nazywa się zamiennikami. Czy zamienniki są bezpieczne dla drukarki? W większości przypadków – tak. Choć tusze oryginalne w stu procentach pasują do urządzenia i są gwarancją tego, że drukarka osiągnie pełnię swoich możliwości i zarazem spełni wszystkie obietnice, które przedstawił jej producent, tusze zamienniki do HP DeskJet 2710 wcale nie muszą odbiegać od tamtych jakością. Wiele firm specjalizuje się w produkcji zamiennych materiałów eksploatacyjnych, których budowa jest całkowicie kompatybilna z urządzeniem i zapewnia jego bezproblemowe działanie. Wyrazistość oraz wydajność kolorów także nie różni się prawie całkiem od oryginałów, zapewniając wydruki, które są ostre i w żywych kolorach oraz nie zawierają żadnych niedoskonałości. W wielu przypadkach oryginalne tusze różnią się jedynie tym, że przeprowadzono na nich szereg badań, które mają poświadczyć o ich bezpieczeństwie i cechach. Takie testy oraz znaczek światowej marki wiele kosztuje – to dlatego tusze od producentów drukarek osiągają tak zawrotne sumy. Jeśli chcesz zaoszczędzić, tusze zamienniki do HP DeskJet  produkowane przez rzetelne i doświadczone firmy będą dobrym wyborem i gwarantują takie samo bezpieczeństwo użytkowania.

HP DeskJet 2710 – prawidłowe przechowywanie

Drukarka atramentowa, jaką jest HP DeskJet 2710, powinna być ustawiona na równym podłożu, tak aby zapobiec przemieszczaniu się tuszów w kasetkach i zalaniu elementów drukarki. Pod żadnym pozorem nie powinno się stawiać drukarki na boku lub odwracać ją do góry dnem. To samo tyczy się przenoszenia lub podróżowania z nią w takich właśnie pozycjach. Drukarki atramentowe nie lubią także wysokich temperatur ani nasłonecznionych miejsc. Dlatego, zwłaszcza latem, zwróć uwagę na to czy twoja drukarka stoi w chłodnym i zacienionym punkcie. Upał może spowodować przegrzanie urządzenia lub sprawić, że wyschną tusze znajdujące się w środku.

HP DeskJet 2710 – jak zapobiec wyschnięciu tuszów?

Posiadanie drukarki atramentowej wiąże się z ryzykiem wyschnięcia tuszów, które znajdują się w środku urządzenia. Jeśli sprawa dotyczy wyłącznie kasetek z płynem, wystarczy je wymienić. Gorzej, jeśli przez zaschnięty tusz uszkodzeniu uległa głowica drukarki. Taka awaria jest jedną z najczęstszych w drukarkach tego typu, dlatego warto przestrzegać dwóch zasad, które zminimalizują to niebezpieczeństwo. Głównym wymogiem jest regularne używanie drukarki. Jeśli nie drukujesz czegoś przez kilka dni, warto włączyć urządzenie i przeczyścić jego dysze. Inaczej, możesz być niemile zaskoczony, gdy po dłuższej przerwie drukarka odmówi ci posłuszeństwa. Dobrze jest także dbać o regularne wymienianie tuszu, aby nie pozostawiać w środku na wpół wyschniętych kasetek. W ten sposób twoja drukarka na pewno posłuży ci przez dłuższy czas.

Powiązane artykuły