malarz budowlanyPorady 

Ile zarabia profesjonalny malarz?

Czy warto zostać profesjonalnym malarzem z Warszawy? To pytanie, które zadaje sobie ogromna ilość osób, jakie szukają dla siebie dobrej ścieżki zawodowej. Nie jest tu mowa tylko i wyłącznie o młodzikach, którzy dopiero co ukończyli szkołę średnią. W końcu nie brakuje takich osób, które nawet w średnim wieku, myślą o tym, aby zmienić swoją ścieżkę zawodową. Warto więc sprawdzić zarobki, jakie można otrzymać, jeżeli ktoś zajmuje się malarstwem budowlanym.

Wynagrodzenia w Polsce

Są różne. Tak, wiele osób przyznaje, że są one w „tyle”, jeżeli chodzi o zagraniczne zarobki, ale czy może narzekać osoba, której średnio, w jednym miesiącu udaje się wyciągnąć prawie cztery tysiące złotych „na rękę”. Chyba nie można mieć co do tego wątpliwości, że są to zarobki, jakie wykraczają dużo ponad średnią w kraju. Aczkolwiek, nie jest powiedziane, że każdy malarz może liczyć na tak wysokie zarobki. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń malarz budowlany może liczyć na medianę utrzymującą się na poziomie 4020 zł. Są jednak osoby, które są w stanie zarobić mniej. Według owego badania malarze zarabiają najmniej ok. 3360 zł. Są też tacy specjaliści, którzy są w stanie zarobić więcej niż mediana. Niektórzy malarze mogą pochwalić się zarobkami, jakie są w stanie przekroczyć ponad pięć tysięcy złotych. Nie da się więc w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na pytanie, ile dokładnie zarabiać będzie profesjonalny malarz w Warszawie.

Zajęcie dla malarza

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, gdzie dana praca będzie wykonywana i czy dana osoba będzie prowadziła działalność własną, czy też zostanie zatrudniona na umowie. Jedno jest pewne – osoby, jakie zajmują się malarstwem budowlanym, na brak zajęć nie będą narzekać. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, jak rozwija się branża budowlana w ostatnim czasie. Deweloperzy inwestują w kolejne osiedla mieszkaniowe, domy jednorodzinne. Przedsiębiorcy decydują się na postawienie nowych siedzib, gdzie potrzebne będzie wykończenie ścian. Jak więc widać, zajęcia zawsze się znajdą. W szczególności dla profesjonalnych malarzy, którzy robią wszystko, aby przyłożyć się do powierzonej pracy.

Zadania, jakim podołać musi malarz

Tak, niby łatwo to powiedzieć. Malarz maluje ściany. Może jednak warto rozwinąć tę myśl, aby zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to tylko i wyłącznie „machanie” pędzelkiem, jak to wiele osób jest przekonanych. Otóż profesjonalny malarz w Warszawie musi podołać takim zadaniom, jak aplikacja nie tylko farb, ale również lakierników na ściany wewnętrzne, a także zewnętrzne. Czasem w grę wchodzą także specjalne barwniki. Malarz musi również często samodzielnie przygotować powierzchnię do malowania. W szczególności, jeżeli chodzi o kompleksowy remont pomieszczeń, jakie wcześniej znajdowały się w użyciu. Do przygotowania można wliczyć, chociażby zrywanie starych powłok, gruntowanie. Malarze odpowiedzialni są również za zabezpieczenie przedmiotów, jakie znajdują się wewnątrz pomieszczeń, gdzie będą wykonywać swoje prace.

Powiązane artykuły