Moda 

Galanteria skórzana – co warto mieć w swojej szafie?

Świat mody zmienia się bardzo dynamicznie. W każdym sezonie królują inne modele kurtek, płaszczy, spodni czy butów. Zmieniają się fasony oraz kolory, które aktualnie są na topie. Czołowe firmy z branży oferują klientom wiele nowych rozwiązań i mają na celu wywołać u klienta efekt pożądania danego przedmiotu. Są jednak rzeczy, które mimo upływu lat nadal wzbudzają zainteresowanie i są nieodłącznym elementem wielu stylizacji. Dobrej jakości galanteria skórzana z pewnością należy do tej grupy, a jeśli będzie odpowiednio użytkowana, może zaskakiwać i przyciągać uwagę przez bardzo długi czas. Stylowy portfel czy elegancka torba to przedmioty, po których możesz rozpoznać kobietę i mężczyznę zdających sobie sprawę, że za pomocą tych dodatków mogą odmienić swój wizerunek. 

Jakie cechy ma idealny portfel?

Portfel jest dodatkiem, po który sięgasz bardzo wiele razy w ciągu dnia, dlatego warto zadbać, aby był atrakcyjny pod względami wizualnym oraz praktycznym. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile rzeczy tak naprawdę będzie w nim przechowywanych. Obecnie, gdy coraz popularniejsze są płatności kartą nie dla każdego istotne jest, aby w portfelu było dużo przegródek przeznaczonych do przechowywania gotówki.
Mężczyźni coraz częściej preferują portfele, które po zamknięciu są stosunkowo płaskie, posiadają jedynie kilka przegródek na prawo jazdy, karty debetowe oraz niewielką ilość banknotów. Takie przedmioty maja jedną niewątpliwą zaletę: nie odznaczają się zbyt mocno, gdy są schowane w kieszeni spodni. Ważne jest również odpowiednie dobranie koloru. Nadal dużą popularnością cieszy się galanteria skórzana w kolorze czarnym, ponieważ pasuje do wielu różnych ubrań. Nie zawsze jednak uniwersalność będzie wyznacznikiem, jeśli chodzi o barwę. Mężczyzna mający swój indywidualny styl może wybrać portfel np. granatowy, brązowy czy szary i równie dobrze dopasować go do bardzo wielu elementów ubioru. Portfel można dobrać kolorystycznie do skórzanego paska, co będzie bardzo dobrze postrzegane i odbiór całej stylizacji stanie się bardziej pozytywny.
Nieco większy wybór mają kobiety, ponieważ na rynku dostępnych jest więcej rodzajów damskich modeli, bardziej zróżnicowanych także pod względem barwy. Można również zaobserwować, że często mają tekstury przypominające np. skórę krokodyla czy ozdobne ornamenty. Ich wymiary zazwyczaj są większe niż w przypadku męskich modeli, ponieważ często chowane są w torebkach lub trzymane w ręku. Bez wątpienia taka galanteria skórzana we właściwy sposób podkreśli elegancki styl każdej osoby. 

Torby nie tylko dla kobiet 

Jeszcze parę lat temu torby były dodatkiem noszonym niemal wyłącznie przez kobiety. W obecnych szersza grupa mężczyzn zaczęła dostrzegać ich atuty i coraz częściej decydują się na zakup męskich modeli toreb. Torby dla panów mają za zadanie przede wszystkim przechowywać telefon, portfel, klucze oraz dokumenty i laptopa. Ze względu na indywidualne preferencje i potrzeby dostępnych jest kilka rodzajów toreb, od małych do noszenia na ramieniu poprzez torby na laptopa aż do pojemnych teczek. Dobra torba pozwoli na przenoszenie w wygodny sposób wszystkich potrzebnych rzeczy bez obawy, że ulegną one uszkodzeniu. Galanteria skórzana tego typu ma również jeszcze jeden atut w postaci bardzo korzystnego wyglądu. Uważa się, że mężczyzna przychodzący na spotkanie biznesowe z teczką wygląda lepiej i poważniej.
Jeszcze większy wybór mają kobiety, ponieważ modeli damskich skórzanych torebek jest bardzo dużo. Panie kochają świetnie wyglądać i mieć w szafie mnóstwo elementów za pomocą których mogą zmieniać swoje stylizacje. Torebki dostępne są w różnych wielkościach, od tych, które doskonale sprawdzą się podczas wyjść do pracy po takie, które swoją prezencją będą zachwycać podczas wieczornych kolacji w restauracjach i wyjść kulturalnych.

Gdzie kupimy?

Te i inne elementy galanterii skórzanej znajdziemy w różnych sklepach. Warto jednak wybierać te, które cieszą się zaufaniem klientów, by dany dodatek rzeczywiście cieszył oko i mógł długo służyć. Spośród takich sklepów na uwagę zasługuje szczególnie sklep Stylowa Galanteria.

Z pewnością galanteria skórzana w postaci torebek oraz portfeli to akcesoria, które przydadzą Ci się w różnych sytuacjach. Będą pełniły rolę praktycznego dodatku, ale również w doskonały sposób będą podkreślały Twój styl.

Powiązane artykuły