Dom i ogród 

Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Odkurzanie jest czynnością bardzo często powtarzaną, czysta podłoga to podstawowy element schludnego pomieszczenia. Podłogi są zwykle najbardziej narażone na gromadzenie się kurzu, brudu, piasku – z tego powodu niektórzy zmuszeni są odkurzać dom nawet codziennie, zwłaszcza gdy przebywa w nim wiele osób, w szczególności dzieci.

Skoro odkurzamy nasze domy tak często, dlaczego nie mielibyśmy sobie tego ułatwić? Podczas odkurzania wiele osób narzeka na ból pleców – ciągłe schylanie się, manewrowanie odkurzaczem, żeby dotrzeć do najbardziej ukrytych zakamarków, nie należy do najprostszych zadań.

Postaw na jet cleaner – odkurzacz automatyczny

Odkurzacze aromatyczne stają się coraz bardziej popularne, liczba dostępnych na rynku marek oraz modeli jest ogromna, ale wszystkie urządzenia mają kilka ważnych cech wspólnych. Odkurzacz automatyczny to przede wszystkim oszczędność czasu – zamiast poświęcać kilka godzin tygodniowo na sprzątanie tradycyjnym odkurzaczem, pozwalasz automatycznemu urządzeniu przejąć obowiązki. Kiedy jet cleaner przemierza Twój dom i oczyszcza każdy skrawek podłogi, Ty zyskujesz czas na relaks.

Odkurzacz automatyczny pracuje samodzielnie, potrafi określić obszar, który ma posprzątać, sam omija przeszkody, a także wie, jak wrócić do stacji ładowania. Nie musisz obawiać się, że jeśli zostawisz go bez nadzoru, sam się uszkodzi, zderzając się z meblem. Odkurzacze automatyczne wyposażone są w specjalne osłonki, które zapobiegają uszkodzeniom, gdy urządzenie wjeżdża na przeszkodę. Jet cleaner jest na tyle mały, że bez najmniejszego problemu wjedzie pod meble i posprząta trudno dostępne miejsca.

Odkurzacz automatyczny jest cichy i energooszczędny. W zależności od mocy urządzenie może pracować nawet kilka godzin bez przerwy – tak długi czas odkurzania przy pomocy tradycyjnego odkurzacza mógłby być wyczerpujący dla osoby go obsługującej.

Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Wybór rodzaju odkurzacza zależy od wielu czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się nad mocą urządzenia, która wpływa na czas jego pracy – w domu o dużej powierzchni potrzebny będzie odkurzacz o wysokiej mocy, aby nie musiał często przerywać pracy w celu ładowania. Dodatkowo odkurzacze wyposażone są w różne funkcje oraz akcesoria. Niektóre urządzenia mogą być sterowane za pomocą aplikacji w telefonie, inne posiadają również pilot – dzięki temu bez problemu możemy skierować odkurzacz w konkretne miejsce. Ciekawą funkcją jest możliwość zaplanowania czasu pracy – wybieramy godzinę włączenia odkurzacza i nawet jeśli nie ma nas w domu, nikt nie musi go włączać. Odkurzacze automatyczne najczęściej mają opcję regulacji prędkości oraz funkcję sprzątania punktowego czy też czyszczenia narożników pomieszczenia.

Warto dokładnie zapoznać się z tym, na jakich powierzchniach dany odkurzacz automatyczny może działać. Klasyczne urządzenia są przystosowane do pracy na powierzchniach twardych, ale wiele modeli dysponuje specjalnymi szczotkami, które umożliwiają sprawne czyszczenie dywanów, a także nakładkami ułatwiającymi pozbycie się sierści.

Podsumowując – należy zastanowić się, czy potrzebujemy odkurzacza z jak największą ilością funkcji, przystosowanego do dużych, niestandardowych powierzchni, czy też prostego urządzenia.

Jet cleaner – dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Dla każdego, kto chce zaoszczędzić swój czas i stale cieszyć się czystą podłogą. Odkurzacze automatyczne mogą być używane samodzielnie lub stanowić uzupełnienie dla tradycyjnego odkurzacza – wszystko zależy od preferencji kupującego. Jak wiadomo: czas to pieniądz. Dlatego lepiej powierzyć sprzątanie podłóg urządzeniu automatycznemu, a w tym czasie zająć się czymś innym – na przykład relaksem, o którym bardzo często zapominamy.

Powiązane artykuły