samochódPorady 

Czy instalacja gazowa BRC jest dobra? Porównanie instalacji gazowych

Na stacjach paliw coraz częściej spotykane są duże wahania cen w stosunkowo krótkich okresach czasu. Nie da się ukryć, że zakup tradycyjnej benzyny czy oleju napędowego to coraz większe obciążenie dla i tak dość mocno ogołoconych portfeli posiadaczy samochodów. Pewną alternatywą jest montaż instalacji LPG, ale część kierowców wciąż nie jest przekonana do tego rodzaju paliwa. Czy warto zdecydować się na taką zmianę?

Montaż gazu w samochodzie

W przeszłości instalacje gazowe miały w naszym kraju wielu przeciwników. Wszystko przez ich potencjalne niebezpieczeństwo, a także koszty serwisów i napraw. Czasy te jednak minęły bezpowrotnie, a auta na gaz są coraz popularniejsze w Polsce. Według statystyk rynek autogazu wciąż się rozwija, a co za tym idzie – nieustannie rośnie liczba zarejestrowanych aut na LPG. Ostatnie lata pokazują nawet, że taksówkarze czy przedstawiciele handlowi, czyli osoby pełniące zawody, w związku z którymi z reguły dużą część doby spędzają w samochodzie, także przekonały się do montażu takiej instalacji w swoich służbowych pojazdach.

Podstawowym powodem jest oszczędność, bo każde tankowanie zostawia trochę pieniędzy w portfelu, przez co w skali roku zbiera się pokaźna suma. Drugi powód obejmuje ekologiczność – auta napędzane LPG emitują mniej gazów cieplarnianych, a są tym samym lepsze dla środowiska. Montaż nowych generacji instalacji zapewnia więc ekonomiczną, ekologiczną, a przede wszystkim bezpieczną jazdę.

Porównanie instalacji gazowych

Poszczególne instalacje LPG różnią się ze względu na generację czy producenta. Aby wybrać najodpowiedniejszą, warto zwrócić się do fachowców w tej dziedzinie. Pamiętaj jednak, że najistotniejszy jest silnik. Jeżeli nadaje się do założenia instalacji gazowej, to cała reszta pójdzie już z górki. Wczesne generacje systemów LPG (I i II) mają zastosowanie w starszych samochodach. Są przeznaczono odpowiednio do pojazdów z gaźnikiem oraz z jednopunktowym wtryskiem paliwa. III generacja była dużym krokiem w przód, bo umożliwiała zasilanie gazem pojazdów z wielopunktowym wtryskiem. Obecnie jednak tego typu instalacje nie są zbyt często spotykane.

Milowym krokiem była IV generacja, zwana również sekwencyjną. Niemal całkowicie wyeliminowano w niej problem spadku osiągów, znacznie zwiększono bezpieczeństwo i zmniejszono zużycie paliwa. Wszystko za sprawą zaawansowanego sterownika, który dba o to, aby jazda była jak najbardziej płynna. V generacja instalacji gazowych jest najbardziej skomplikowana, a także najdroższa, ale za to umożliwia bardzo dokładne dawkowanie paliwa oraz może być z powodzeniem wykorzystywana w najnowocześniejszych pojazdach spalinowych.

Instalacje BRC – Warszawa

Oprócz kolejnych generacji poszczególni producenci instalacji zasilanych gazem dość dynamicznie rozwijali swoje produkty. Różne systemy mają swoje plusy i minusy, ale wydaje się, że najnowocześniejszą technologicznie firmą jest włoskie BRC. Wtryskiwacze są najsolidniejsze oraz rzadko ulegają awarii, a nawet jeśli, to na całą instalację obowiązują aż 24 miesiące gwarancji, co jest swego rodzaju ewenementem w branży. Przedsiębiorstwo chwali się poziomem jazdy i komfortem dokładnie takim samym jak na benzynie, a pamiętaj, że z każdym kolejnym kilometrem pokonanym na autogazie Twoje pieniądze pozostają w portfelu.

Instalacje BRC w Warszawie nie należą do najprostszych, ale dobry fachowiec sobie z nią poradzi, a Ty otrzymasz wydajny system, który posłuży Ci przez wiele lat. Jeżeli więc zastanawiasz się nad wyborem LPG do samochodu, to konieczne sprawdź instalacje BRC Warszawa.

Powiązane artykuły