Oznakowanie poziome
Różnego rodzaju przestrzenie, zarówno przemysłowe, jak i parkingi, wymagają odpowiedniego rodzaju oznaczeń. Oczywiście podstawą są znaki informacyjne, które ułatwiają kierowanie ruchem i stanowią szereg informacji dotyczących zasad poruszania się po drodze. Jednak równie niezbędne okazuje się oznakowanie poziomie. Na parkingach pozwala ono na wytyczenie miejsc parkingowych oraz wyznaczenie pasów ruchu, umieszczenie oznaczeń dotyczących kierunku jazdy czy przejść dla pieszych. Tego typu znaki są tak samo niezbędne w przestrzeni miejskiej jak w przypadku różnego rodzaju obiektów przemysłowych.
Oznakowanie hal produkcyjnych
W tego rodzaju przestrzeniach występuje intensywny ruch pieszy, często przemieszczają się tam również różnego typu pojazdy. Co więcej, hale wyposażone są w szereg maszyn produkcyjnych, które coraz częściej działają automatycznie lub też półautomatycznie. To z kolei wymaga wytyczenia poszczególnych stref, do których wchodzenie jest zabronione z uwagi na ich pracę, oraz odpowiedniej organizacji ruchu. Poprzez stworzenie właściwego oznakowania na nawierzchni hali i zastosowanie odpowiednich znaków poziomych oraz kolorów zwiększone zostaje bezpieczeństwo w obiektach produkcyjnych.
Żywica do malowania linii
Intensywna eksploatacja powierzchni produkcyjnych, w tym podłoża, wymaga wykorzystania wysokiej jakości materiałów, które pozwolą na stworzenie trwałego oznakowania. W tym celu niejednokrotnie wykorzystuje się żywicę szybkoschnącą. Dzięki dodatkowemu zastosowanie gruntu całość bardzo dobrze trzyma się podłoża i jest trwała.
Oznakowanie poziome w magazynie
Magazyn to kolejna przestrzeń przemysłowa, w obrębie której występuje spory ruch pojazdów oraz pieszych. Najczęściej spotykanymi elementami w tego typu obiektach są bramy dokujące – za ich pośrednictwem towar jest dostarczany, odbywa się tam również załadunek. Te prace wymagają odpowiedniego typu oznaczeń, które będą regulować ruch oraz wpływać na bezpieczeństwo pracowników. Obok samych odbojników, które pomagają w ochronie elementów takich jak narożniki czy filary, konieczne są różnego rodzaju pasy – pozwalają one na wytyczenie tras ruchu pojazdów i pieszych. Ułatwiają także wyznaczenie stref rozładunku towarów.
W jaki sposób wykonuje się oznakowanie poziome?
Podstawową czynnością, którą należy wykonać przy okazji realizacji tego typu zadania, jest odpowiednie przygotowanie nawierzchni. Oznacza to jej dokładne oczyszczenie, zarówno z różnego rodzaju pyłów, jak i zanieczyszczeń chemicznych, które mogą mieć wpływ na przyczepność farby. W tym celu wykorzystuje się zarówno odkurzacze, jak również specjalne detergenty. Kolejny etap pracy to mycie powierzchni w celu usunięcia środków czyszczących. Jeśli do stworzenia oznakowania poziomego wykorzystuje się standardowe farby, mogą one być nakładane pędzlem lub za pośrednictwem specjalnego wózka, co w dużym stopniu przyśpiesza prace. Jeśli chodzi o wykorzystanie żywicy, która jest doskonale sprawdzającym się materiałem, niezbędne jest zagruntowanie nawierzchni oraz odczekanie do jej całkowitego wyschnięcia. Dopiero wtedy można rozpocząć malowanie linii za pomocą wałków.
Profesjonalne oznakowanie poziome magazynów
Firma Oznakowanie Poziome świadczy najwyższej jakości usługi, jeśli chodzi o realizację oznakowania poziomego w różnych obiektach, nie tylko magazynach czy halach produkcyjnych, ale też na parkingach. Odpowiednie rozplanowanie ruchu zapewnia właściwe funkcjonowanie obiektom oraz możliwość efektywniejszego przeprowadzania wszelkiego rodzaju prac, zarówno produkcyjnych, jak i tych związanych z załadunkiem i rozładunkiem pojazdów transportowych. W wielu przypadkach staje się ono niezbędne z uwagi na obowiązujące zasady BHP, które określają szereg czynności, jakie przedsiębiorca zobligowany jest podjąć w celu zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa i swobody pracy. Oznakowanie wykonane w odpowiedni sposób sprawdzać się będzie przez długi czas nawet przy intensywnej eksploatacji nawierzchni. Profesjonalne oznakowanie poziome oferuje firma m.in. https://www.oznakowanie-poziome.pl/.