kuchniaPorady 

Meble do kuchni vintage – na jakie się zdecydować?

Styl vintage posiada szerokie grono pasjonatów. To nie tylko zamiłowanie do klasyki, ale także do przedmiotów kryjących własne historie. Moda czy styl wnętrzarski określany jako vintage nie jest ściśle powiązany z żadną z epok, a wykorzystując go, zwykle można sięgnąć aż do lat 50. czy 60. XX wieku. Styl vintage dodaje pomieszczeniu oryginalności i elegancji. Wśród jego zalet wyróżnia się także ponadczasowość – w końcu rozwiązania, które odnoszą się do tego designu, wykorzystywane są od lat, a mimo to wciąż są chętnie wybierane. Styl vintage niesie za sobą ogromne wartości estetyczne, ale także funkcjonalność. Aby ją osiągnąć, trzeba wybrać dobrej jakości meble do kuchni.

Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu vintage?

Kuchnia w stylu vintage to przede wszystkim kolory. Nie ma jednej, ściśle określonej barwy, która powinna zostać wykorzystana. Ważne jest to, że nie trzeba się ograniczać co do danego odcienia. W kuchniach lat 60. czy 70. królowały soczysta zieleń, pomarańcz, a także czerwień oraz błękit. Można tam też było znaleźć kolory pastelowe, np. róż czy żółć. W aranżacjach nie brakowało połysku – lakierowane były zarówno fronty mebli, jak i powierzchnie wykorzystywanych sprzętów czy dodatków.

Meble do kuchni vintage

Ważną rolę w kuchni w stylu vintage odgrywają ciekawe dodatki w wyróżniających się kolorach, np. czerwony czajnik czy niebieski połyskujący toster. Ale trzeba także pamiętać o podstawie całej aranżacji, którą są meble. Kluczową cechą egzemplarzy wykorzystywanych we wnętrzach w stylu retro są zaokrąglenia i przeszklenia. Te elementy sprawiają, że pomieszczenie otrzymuje niezwykle przytulny charakter. Dominują meble wykonane bądź stylizowane na te powstałe z naturalnych materiałów. Można spotkać się z prostymi frontami w kolorze białym bądź écru, ale także z nieco bardziej finezyjnymi szafkami w zwariowanych kolorach, ze zdobieniami czy urokliwymi półeczkami.

Łatwo powiedzieć, że szukając mebli w stylu retro do swojego domu, powinno się udać na targ staroci. Oczywiście, można znaleźć tam prawdziwe perełki, jednak znalezienie mebli, które wypełnią całą aranżację i będą przy tym funkcjonalne, często okazuje się niewykonalnym zadaniem.

Dodatkowo stare meble, choć z pozoru mogą wydawać się być piękne, tak naprawdę wymagają poświęcenia sporej ilości czasu i pracy, aby je odpowiednio odnowić. Dlatego warto zdecydować się gotowe meble kuchenne w stylu vintage. Świetnie oddają ducha tamtych czasów, a jednocześnie nie musisz obawiać się o brak funkcjonalności czy wywołane upływem czasu niszczenie powierzchni.

Meble kuchenne – Krosno

Stworzenie aranżacji odnoszącej się do lat 50. czy 60. XX wieku jest niezwykle proste z meblami kuchennymi z Krosna. Firma oferuje szeroki wachlarz modeli, zarówno te nieco bardziej minimalistyczne, jak i pokryte zdobieniami oraz przeszkleniami. Zaopatrzysz się tam w różnego rodzaju meble, w tym ciekawe szafki, szuflady czy regały. Wszystkie meble zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dlatego łączą w sobie niepowtarzalny wygląd i wysoką funkcjonalność.

Powiązane artykuły