Dom i ogród 

Ładny zapach w domu – 3 sposoby

Ładny zapach w domu posiada ogromny wpływ na samopoczucie przebywających w nim osób. Odpowiednio dobrana woń może oddziaływać na ludzi energetyzująco lub wyciszająco. Istnieje wiele zapachów, które wprawiają w lepszy nastrój. Jeśli chcesz, aby w Twoim mieszkaniu wszyscy dobrze się czuli, zadbaj o unoszący się w nim aromat. Jak mieć ładny zapach w domui cieszyć się nim przez długi czas?

Świece i olejki zapachowe

Pierwszym spośród popularnych i skutecznych sposobów na przyjemną woń w mieszkaniu są zapachowe świeczki. W sklepach możesz odnaleźć wiele różnorodnych produktów z tej kategorii. Różnią się wielkością, wyglądem i aromatem. Wosk do świec jest również tworzony z różnego rodzaju surowców. Aktualnie modne egzemplarze to świeczki w szklanych pojemnikach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebujesz świecznika ani podstawki. Ładny zapach w Twoim mieszkaniu może unosić się nawet przez kilka godzin po wygaszeniu świeczki. To jedno z lepszych rozwiązań dla osób, które pragną wytworzyć wonny klimat w mieszkaniu raz na jakiś czas.

Jeśli zastanawiasz się, jak jeszcze można zadbać o ładny zapach w domu, kolejną propozycją są zapachowe olejki. W sklepach bez problemu odnajdziesz niewielkie buteleczki z wonną cieczą. Wiele spośród olejków powstaje z naturalnych wyciągów roślinnych. Możesz zakupić też ciekawe kompozycje kilku zapachów. Aby skorzystać z tego sposobu, potrzebujesz specjalnego kominka ceramicznego i małych świeczek, tzw. podgrzewaczy. Kominki posiadają wiele wzorów i mogą stanowić również estetyczną ozdobę. Do określonej części takiego akcesorium nalewa się wody i wkrapla odrobinę olejku. Po zapaleniu pod spodem świeczki i podgrzaniu cieczy, w mieszkaniu zaczyna unosić się przyjemna woń. Zaletą tego sposobu na ładny zapach w domu jest fakt, że przy każdym zapaleniu możesz użyć innej kompozycji. Wystarczy umyć kominek i nalać do niego nowego olejku.

Dekoracyjne odświeżacze powietrza do domu

Odświeżacz z patyczkami to rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się zapachem bez przerwy. W przeciwieństwie do świec i olejków aromat będzie unosił się w Twoim mieszkaniu przez cały czas. Dekoracyjne odświeżacze powietrza do domu to eleganckie, szklane flakony, w których znajduje się wonna ciecz. Dołączone są do nich specjalne patyczki, zazwyczaj z ratanu lub włókna fibrynowego. Do wypełnionego płynem naczynia wystarczy włożyć preferowaną ilość patyczków. Zapach zacznie być wyczuwalny w pomieszczeniach po ich nasiąknięciu. Zaleca się mniej więcej raz w tygodniu wyjąć zanurzone elementy i odwrócić je do góry nogami. Korzystając z odświeżaczy, możesz regulować natężenie aromatu. Jeśli zapach będzie dla Ciebie zbyt mocny, wystarczy, że zmniejszysz ilość patyczków.

Domowe dekoracyjne odświeżacze powietrza to również bardzo modny i estetyczny dodatek. Szklany flakon może być przezroczysty lub kolorowy. Dzięki nowoczesnym designom, dopasują się do większości popularnych stylów wnętrzarskich. Transparentne modele wspaniale prezentują się w minimalistycznych pomieszczeniach. Dobierając odpowiednie dodatki, możesz stworzyć z nich ciekawe dekoracje. Uniwersalny wygląd sprawia również, że będą się dobrze prezentowały zarówno w salonie, jak i sypialni bądź łazience. Jeśli rozważasz zakup ozdobnego odświeżacza powietrza, bogatą ofertę odnajdziesz na stronie sklepu Pachnąca Szafa. Niektóre z wartych uwagi kompozycji, to na przykład bambus z limonką lub jaśmin z drzewem sandałowym. Dzięki szerokiej gamie niepowtarzalnych aromatów, z pewnością uda Ci się wybrać doskonały zapach do swojego domu. Zakupiony odświeżacz będzie działał przez kilka do kilkunastu tygodni.

Pięknie pachnące mieszkanie

Wyczuwalny w domu zapach może mieć duży wpływ na samopoczucie mieszkańców. Cytrusowe nuty posiadają działanie pobudzające. Niektóre rośliny, takie jak lawenda czy melisa – uspokajają. Kompozycja dopasowana do Twojego gustu uprzyjemni czas spędzony w mieszkaniu. Odpowiedni dobór aromatu umożliwi stworzenie wyjątkowego nastroju na święta lub romantyczny wieczór. W bogatej ofercie zapachowych produktów z pewnością znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

Powiązane artykuły