księgowośćPorady 

Księgowość dla spółki – cena

Księgowość może być różna w zależności od specyfiki prowadzonej spółki. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zadanie jest nieco ułatwione w związku z możliwością wyboru prowadzenia księgowości pełnej lub znacznie mniej skomplikowanej księgowości uproszczonej. Z kolei w przypadku takich spółek, jak m.in. spółka z. o. o. istnieje obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Ta forma prowadzenia księgowości jest znacznie bardziej złożona i wymaga takich czynności jak m.in. przygotowanie sprawozdania finansowego, ewidencjonowania wszelkich operacji finansowych czy wykonywanie raportów.

Dlaczego warto zainwestować w księgowość dla spółki?

Podczas gdy prowadzenie księgowości uproszczonej jest możliwe dla osoby niedoświadczonej w tym zakresie na własną rękę, w przypadku księgowości pełnej zadanie jest na tyle wymagające zarówno w kontekście posiadanej wiedzy, jak i czasochłonności, że warto zdecydować się na zatrudnienie księgowego lub powierzenie tego zadania biuru rachunkowemu. Powierzenie tego zadania osobie kompetentnej, posiadającej specjalistyczną wiedzę z zakresu przepisów podatkowych pozwoli uzyskać więcej czasu na pozostałe obowiązki oraz gwarantuje pewność wykonania usługi w sposób pełni profesjonalny, a zatem minimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

Jaka jest standardowa cena księgowości dla spółki?

Ciężko jest w jednoznaczny sposób określić cenę usług księgowej lub danego biura rachunkowego. W cennikach podmiotów odpowiedzialnych za prowadzenie księgowości małych i dużych firm najczęściej podana jest cena w zależności od ilości miesięcznie księgowanych dokumentów. Mniejsze przedsiębiorstwa, dla których księgowanych będzie kilka lub kilkanaście dokumentów, zapłacą cenę brutto w przedziale 300-600 złotych. Najmniejsza jednoosobowa działalność może nie przekroczyć kwoty 100 złotych, natomiast dla większych firm płatność ta może wynosić zazwyczaj ponad 1000 złotych.

Księgowość dla spółki – Warszawa

W Warszawie osoby poszukujące usług księgowych mogą przeglądać wiele różnorodnych ofert. Poszczególne biura w swoich cennikach swoich usług zazwyczaj podają określoną cenę za liczbę zaksięgowanych dokumentów. Średnia cena netto za prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów za wprowadzenie od 1 do 10 dokumentów wynosi 300 złotych. W przypadku większej liczby wprowadzonych dokumentów o 10 cena rośnie o ok. 110 złotych. Do najtańszych usług można zaliczyć obsługę kadrowo-płacową pojedynczego pracownika. Za taką pracę należy liczyć się z kosztem rzędu 100 złotych. Do najdroższych usług można zaliczyć prowadzenie ksiąg rachunkowych. Koszt tego typu usługi nawet w przypadku kilku dokumentów wynosi ponad 1000 złotych.

Księgowość dla spółki Warszawa – gdzie szukać usług z zakresu księgowości?

Poszukując odpowiedniego biura księgowego, warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje internet. Można skorzystać z możliwości porównania cenników i zakresu usług świadczonych przez różne jednostki i wybrać tą najlepiej dostosowaną do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

 

Powiązane artykuły