klimatyzacjaPorady 

Jak przebiega montaż systemu klimatyzacji?

Ostateczna decyzja na zamontowanie u siebie w domu klimatyzacji może trochę potrwać, jednak kiedy zostanie już podjęta, warto wiedzieć, że będzie to jedna z najbardziej opłacalnych rzeczy, w jakie wyposażyło się swój dom. Jednakże, przed poczuciem euforii i cieszeniem się świeżym powietrzem, należy najpierw zamontować system klimatyzacji. Jak to zrobić? Podejmując się odpowiednich kroków, nie powinno popełnić się żadnego błędu, a jeżeli już, to powinno się bardzo łatwo go rozwiązać. Jednakże warto uwzględnić także możliwość wynajęcia profesjonalistów do tej pracy, aby mieć gwarancję dobrze wykonanego montażu, przez który można się będzie cieszyć klimatyzacją przez długie lata.

Jak przebiega montaż klimatyzacji – Poznań cena

Posiadanie klimatyzacji w swoim domu przynosi bardzo wiele korzyści. Nie tylko służy on do schładzania pomieszczeń w upalne dni, ale również może oczyszczać powietrze, a także może służyć jako dogrzewacz domu w sezonie zimowym. Jeśli montaż zostanie poprawnie wykonany, będzie można się cieszyć klimatyzacją przez wiele lat.

Decydując się na zakup systemu klimatyzacji warto postawić już na samym początku, że montażem powinni zająć się specjaliści, którzy zagwarantują prawidłowe wykonanie pracy, którego nie trzeba będzie poprawiać. Jednak jak właściwie przebiega montaż klimatyzacji Poznań? Cena jest kwestią zależną od wielu czynników, przez co nie można jasno określić ile właściwie by wynosiła.

Rozmiar pomieszczenia a klimatyzacja

Może to zdziwić, ale dobór mocy zakupionego klimatyzatora powinien być dokonany biorąc pod uwagę powierzchnię pomieszczenia, w jakim zamontowany będzie system. Obliczając moc najczęściej stosuje się łatwy wzór; m² x 100 = W, przy czym W oznacza moc chłodniczą. Metraż wnętrza jest obliczany w pierwszej kolejności, a następnie mnożony przez współczynnik 100.

Montaż klimatyzacji – Poznań, cena

Jednostka zewnętrzna, czyli część znajdująca się na dworze, jest połączona miedzianymi rurkami z częścią wewnętrzną, która znajduje się w pomieszczeniu. Aby było to możliwe do zrealizowania, należy wywiercić w ścianie otwór o średnicy około 7 cm. Na końcu montażu, zostaje on uszczelniony z obu stron. Na zewnętrznej części budynku, w zależności od tego, jakie są możliwości, do ściany przymocowuje się wspornik, na którym umieszczona zostanie jednostka zewnętrzna. Ewentualnie można postawić ją na balkonie lub na dachu budynku.

Cały montaż trwa około od 4 do 10 godzin. Ciężko określić dokładny czas, ponieważ jest on zależny od stopnia trudności i różnych komplikacji, które mogą zajść podczas montażu.

Jak zamaskować kable i przewody

Wielu osobom zależy na estetyce, przez co wszelkie kable i rury powinny być niewidoczne. Można umieścić wszystko wewnątrz ścian, jednakże wiąże się to z generowaniem dodatkowych kosztów. Alternatywnym, a zarazem tym idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w listwy elektroinstalacyjne, które wystarczy przymocować do ścian.

Montując rurkę do skroplin, należy pamiętać o tym, aby kapiąca woda w niczym nie przeszkadzała lub będzie można wygodnie odprowadzać ją do naczynia.

Powiązane artykuły