pierścionekPorady 

Czarny pierścionek zaręczynowy – czy to dobry pomysł?

Zaręczyny to moment niezwykły – pełen romantycznych uniesień, łez i wzruszeń. Ten wyjątkowy dzień zostaje zapamiętany do końca życia, jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych. Większość kobiet marzy o tej chwili. Wyobrażają sobie jak powinny wyglądać zaręczyny – wizualizują miejsce, czas i aranżacje, a myśl o proszącym ich o rękę na kolanach wybranku wywołuje poruszenie. Czy przy takim natłoku wrażeń pierścionek jest istotny? Oczywiście! Choć część kobiet uzna, że jest to nieistotny element, będący jedynie symbolem wkraczania w nowy etap związku, to jednak pierścionek zaręczynowy może być również sprawdzianem dla przyszłego męża. Czy słuchasz swoją wybrankę i znasz ją na tyle dobrze, by po otwarciu magicznego pudełeczka zobaczyć w jej oczach zachwyt? Jeśli uwielbiasz ją zaskakiwać, być może powinieneś zastanowić się nad czarnym pierścionkiem zaręczynowym. Z tego artykułu dowiesz się, czy to dobry pomysł.

Czarny pierścionek zaręczynowy – dla kogo?

Pierścionek zaręczynowy będzie zdobił dłonie Twojej przyszłej żony przez wiele lat – być może do końca jej życia. Musi być więc wyjątkowy, piękny i trwały. Powinien pasować do jej stylu, charakteru i poczucia estetyki. Czarny pierścionek będzie odpowiedni dla kobiet pewnych siebie, niebojących się odrobiny ekstrawagancji. Choć jest bardzo elegancki, nie można określić go mianem klasycznego. 

Do wyboru masz wiele wariantów – sam pierścionek może być złoty, srebrny, w kolorze różowego złota, a jedynie diament lub inny kamień może być czarny. Jest to bardziej wyważona opcja, dla osób, które lubią się wyróżniać. Taka forma ma więcej wspólnego z klasyką, dlatego jeśli nie jesteś pewien reakcji ukochanej, powinieneś zdecydować się właśnie na taki wariant.

Dla kobiet ceniących sobie indywidualizm, dostępne są na rynku zupełnie czarne pierścionki zaręczynowe, które stworzone są z czarnego złota, a ich główną ozdobą jest diament lub kamień szlachetny w tym samym kolorze. Pełen klasy pierścionek, który można zobaczyć na stronie https://diamondsky.pl/pierscionek-zareczynowy-czarne-zloto-czarny-diament-elegancki-kontrast/ – łączy w sobie ducha nowoczesności z ponadczasowym kunsztem. Minimalizm i styl to słowa opisujące zarówno sam pierścionek, jak i osobę, do której będzie idealnie pasować.

Pierścionek zaręczynowy – czarny diament czy czarny kamień?

Czarny diament jest niezwykle rzadki – występuje jedynie w dwóch miejscach na świecie. Jest więc wyjątkowy, zupełnie jak moment zaręczyn. Diament jest najpopularniejszym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym przy tworzeniu biżuterii. Niewątpliwie jest również najbardziej pożądany. Pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem jest najlepszym wyborem dla zdecydowanych, pewnych siebie kobiet. Mówi dużo o osobie, która go nosi, zdradza jednak równie wiele o mężczyźnie, który go wręcza. 

Na rynku dostępne są diamenty, które mają klasyczny kolor i poddawane są obróbce jubilerskiej. Dzięki niej zyskują czarną barwę. Są one stosunkowo tańsze od trudno dostępnych i niełatwych w obróbce naturalnych czarnych diamentów. Różnią się one połyskliwością, głębią koloru, a także trwałością – ten naturalny jest bardzo wytrzymały i twardy.

Co jednak z innymi czarnymi kamieniami? Do wyboru mamy ich kilka – szafiry, które pomimo swej niebieskiej podstawy potrafią być tak ciemne, że wyglądają jakby były czarne, a także: onyks czy agat. Pierścionek zaręczynowy z czarnym kamieniem takim jak onyks jest równie niezwykły jak ten z diamentem. Warto zwrócić uwagę, czy kamień jest faktycznie konkretnym surowcem, czy jedynie go imituje. Takie pierścionki są z reguły tańsze niż te z diamentem. Oczywiście duże znaczenie ma szlachetność kamienia. 

Pierścionek zaręczynowy z czarnym diamentem lub innym czarnym kamieniem będzie wyglądał niezwykle elegancko w otoczeniu innych, mniejszych kamieni, diamentów lub cyrkonii. Zwłaszcza jeśli będą one w innym kolorze – złotym lub srebrnym. Taki pierścionek będzie przyciągał wzrok.

Czarny pierścionek zaręczynowy – czy to dobry pomysł?

Tak, jeśli dobrze znasz gust swojej partnerki. Jest to biżuteria przeznaczona dla nietuzinkowych osób, przepełniona ogromną mocą i energią. Wbrew pozorom – czarny kolor chroni przed niepowodzeniem, może warto więc dodać sobie odrobinę magii w tym wyjątkowym dniu?

Powiązane artykuły