Porady 

Przeprowadzka – na własną rękę, czy z firmą przeprowadzkową?

Przeprowadzka bez względu na to, czy dotyczy zmiany miejsca zamieszkania, czy przeniesienia biura, stanowi skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne. Wiąże się z koniecznością dokładnego spakowania oraz zabezpieczenia przedmiotów, wynoszeniem oraz wnoszeniem mebli i sprzętów, zorganizowaniem transportu. Dlatego osoby, które planują przeprowadzkę, często zastanawiają się, czy przewiezienie i przeniesienie własnego dobytku zorganizować samodzielnie, czy skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej?

Spakowanie oraz przewiezienie rzeczy

Pakowanie oraz zabezpieczanie rzeczy zajmują wystarczająco dużo czasu. Szacuje się, że czas na dokładne przejrzenie i spakowanie dobytku, może zająć nawet kilka długich dni. Podczas przeprowadzki warto wziąć pod uwagę zorganizowanie toreb lub kartonów, w których będą przewożone przedmioty, a następnie zniesienie ich bez niepotrzebnego uszkadzania. Dużym minusem podczas samodzielnej przeprowadzki jest ryzyko strat, jakie można ponieść poprzez nieodpowiednie zabezpieczenie przedmiotów i niedomknięcie kartonów. Korzystając z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, to na nich spoczywa obowiązek oraz odpowiedzialność bezpiecznego przewiezienia rzeczy z miejsca na miejsce, bez uszkadzania ich.

Problemem podczas przeprowadzki, może być także przewiezienie sprzętu RTV oraz AGD. W tym przypadku ważne jest zorganizowanie odpowiednio dużego samochodu, ale także osób, które pomogą przenieść tak duże urządzenia. I podobnie w tym przypadku, firma przeprowadzkowa z odpowiednim doświadczeniem sprawi, że sam proces przewożenia sprzętów gospodarstwa domowego odbędzie się szybko, bezproblemowo i bez jakichkolwiek uszkodzeń. W takim przypadku nie zachodzi konieczność proszenia o pomoc najbliższych (rodziny i przyjaciół) i tym samym dostosowywania się do ich codziennych planów oraz grafików.

Znalezienie odpowiedniego transportu

Osoby chcące samodzielnie się przeprowadzać zakładają, że czynność ta będzie dużo tańsza niż usługi firmy przeprowadzkowej. W takim przypadku, osoby te najczęściej liczą tylko koszty paliwa. Podczas przeprowadzki należy liczyć się z tym, że nie każdy z najbliższych będzie dysponował autem o odpowiedniej wielkości, który pozwoli na przewiezienie wszystkich przedmiotów za jednym razem, nie wspominając już o meblach czy przedmiotach RTV oraz AGD. W przypadku samodzielnego wynajęcia auta, koszty przeprowadzki zwiększają się znacznie, a osoby, które nie posiadają prawa jazdy, powinny liczyć także koszt kierowcy. W przypadku przewożenia rzeczy autem osobowym sytuacja komplikuje się znacznie gdy zachodzi konieczność ich przewiezienia nawet o kilkaset kilometrów. W takim przypadku całą przeprowadzkę należy rozłożyć na kilka dni. Dlatego też, kwestie opłacalności samodzielnej przeprowadzki bardzo często są dalekie od prawdy. Osoby, które mają do przewiezienia naprawdę dużą ilość rzeczy, zachęca się do skorzystania z ofert firm przeprowadzkowych, które dysponują autami o różnych wielkościach, dostosowanych specjalnie do przewożenia przedmiotów wielkogabarytowych.

Co się bardziej opłaca – przeprowadzka na własną rękę czy poprzez firmę?

Zarówno przeprowadzka na własną rękę jak i przez wynajętą firmę mają swoje plusy i minusy. Samodzielne przewożenie rzeczy, jest opłacalne w przypadku posiadania własnego auta, przeprowadzki w obrębie tej samej miejscowości (lub niedaleko oddalonej) oraz posiadania niewielkiej ilości rzeczy. Nieco większe koszty ponosi się w przypadku konieczności wynajęcia auta do przewożenia rzeczy o większych gabarytach, do których przeniesienia najczęściej korzysta się z pomocy bliskich osób. Osobom, którym zależy na czasie i profesjonalizmie oraz tym, którzy nie chcą być zależni od pomocy przyjaciół i rodziny, poleca się wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Sprawdź ofertę firmy świadczącej usługi przeprowadzki na Ursynowie. Dzięki jej usługom bez problemu będzie można przewieźć nawet duże przedmioty, oszczędzając tym samym czas, energię, bez zbędnego denerwowania się oraz ryzyka powstania ewentualnych uszkodzeń lub zniszczeń przewożonych przedmiotów.

Powiązane artykuły