brama garażowaPorady 

Jaką bramę garażową wybrać? Rodzaje bram i ceny

Jeśli prawdą jest, że każdy dom jest oglądany z zewnątrz, to nieruchomość jako całość należy oceniać po wyglądzie drzwi i bram garażowych. Oba typy drzwi muszą być estetyczne, a jednocześnie stanowić barierę nie do pokonania dla wszystkich intruzów. Bramy garażowe należy jednak różnicować także ze względu na funkcję, energooszczędność i dostosowanie do warunków zabudowy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i dlaczego? Jak zbudować garaż, którego zazdrościć będą wszyscy sąsiedzi? Dlaczego bramy garażowe mają tak duży wpływ na funkcjonalność i estetykę całego domu?

Brama garażowe w Kołobrzegu — rodzaje

Brama garażowa segmentowa

Brama garażowa segmentowa to bardzo udany projekt. Płaszcz wykonany jest z blachy ocynkowanej i pokryty drewnianą konstrukcją, dostępny w różnych kolorach i fakturach. Cały mechanizm montowany jest wewnątrz budynku, dzięki czemu drzwi pasują również do łukowych otworów ściennych, dzięki czemu bramy segmentowe nie są trudne do dostosowania do każdego rodzaju elewacji. Segmenty poruszają się w górę i w dół po szynach, najczęściej za pomocą automatycznego mechanizmu sterującego. Oczywiście ręczne otwieranie jest również łatwe dzięki ciągłemu systemowi rolek tocznych i sprężyn skrętnych.

Drzwi segmentowe charakteryzują się dobrymi parametrami termoizolacyjnymi dzięki płaszczowi wypełnionemu szczelną pianką poliuretanową. Brama segmentowa to przede wszystkim produkt zapewniający bezpieczeństwo użytkownika. Wyposażone są w system zapobiegający przytrzaśnięciu palców w miejscu łącznika oraz hamulec zapobiegający uderzeniu bramy. Dlatego nawet dla najmłodszego członka rodziny drzwi kombinowane nie stanowią zagrożenia. Jeśli chcesz kupić bramy garażowe w Kołobrzegu, koniecznie skontaktuj się z lokalnymi firmami w celu ustalenia szczegółów i dokonania pomiarów.

Brama garażowa uchylna

Bramy garażowe uchylne nazywane są również drzwiami panelowymi lub otwieranymi do góry bramami garażowymi. Jej konstrukcja jest bardzo prosta za sprawą nienagannej pracy bramy na przestrzeni lat. Składa się z ramy, łopatek i prowadnic poziomych. Najpierw na ścianach garażu montuje się ościeżnice z profili stalowych zamkniętych. Ocynkowane szyny sufitowe są montowane na gotowej ramie. Kolejnym krokiem jest montaż skrzydła drzwiowego wykonanego z blachy stalowej ocynkowanej. Bramy uchylne dostępne są w dwóch wersjach: ocieplonej i nieocieplonej. W przypadku drzwi nieocieplonych jedyną barierą oddzielającą świat zewnętrzny od wnętrza garażu jest płyta tłoczona. Izolowane drzwi gwarantują większy komfort cieplny w garażu, co jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na poprawie izolacyjności termicznej garażu. Parametr ten jest szczególnie istotny, jeśli nasz garaż jest ogrzewany lub posiada napis w kształcie budynku mieszkalnego.

Doskonałe parametry termoizolacyjne uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy izolacyjnej, zwykle wykonanej ze styropianu o odpowiedniej grubości. Ten typ bramy jest bardzo popularny, dlatego firmy oferujące bramy garażowe w Kołobrzegu z pewnością będą miały je w swojej ofercie.

Powiązane artykuły