Porady 

Jak najlepiej zamontować lamele?

Lamele to od kilku lat nowy sposób aranżacji pomieszczeń. Zastosowanie paneli lamelowych zwłaszcza na ścianach może być praktycznym i modnym rozwiązaniem, które nada ciekawego charakteru we wszystkich wnętrzach. Sam produkt to jedno, a jak wygląda kwestia z montażem takich lameli? Odpowiedź jest tylko jedna! W kilku prostych krokach te dekoracyjne listwy mogą cieszyć nasze oko za sprawą łatwego i szybkiego montażu. Nie wiesz, jak zamontować lamele? Zapraszamy do lektury.

Montowanie lameli – nic prostszego

Panele lamelowe montowane zazwyczaj od podłogi do sufitu pełnią najlepszy efekt wizualny. Taki montaż można wykonać na trzy sposoby, a to, który okaże się najlepszy, zależy już od Ciebie. Zatem jak zamontować lamele?

1. Montaż bezpośrednio na ścianę.

W tym przypadku należy mieć na uwadze, że ten sposób jest czasochłonny i wymaga niezwykłej techniki i dokładności. Powierzchnia, na której chcemy zamontować lamele musi być odpowiednio przygotowana. Chodzi o to, aby ściana była czysta i równa, aby efekt końcowy był idealny. Jeżeli posiadamy lamele bez listwy ważne jest, żeby podczas montażu zastosować tzw. klocki dystansujące lub równej długości cienkie deseczki, które pozwolą odmierzyć jednakowe odstępy pomiędzy panelami. Warto pamiętać o tym, że przy każdym przyklejeniu lub przykręceniu listwy trzeba ustalić jej położenie za pomocą poziomicy. Tylko w taki sposób będziemy pewni, że panele są montowane równo.

2. Montowanie lameli na listwie

Ta technika jest o wiele łatwiejsza, ze względu na lamele, które w zestawie posiadają listwę montażową. Tutaj precyzyjność nie ma aż tak dużego znaczenia, ponieważ to sam producent zadbał o dokładne odmierzanie odległości pomiędzy panelami. Pierwszym krokiem jest montaż samej listwy do ściany za pomocą odpowiednich wkrętów, aby następnie wpasować lamele w przygotowane miejsca oznaczone przez producenta. Przy tym sposobie montaż lameli jest zdecydowanie szybszy, ale należy pamiętać, że odległości pomiędzy niektórymi lamelami nie ustalimy już samodzielnie. Tak czy inaczej, dużym plusem przy tego rodzaju montażu jest fakt, że listwy, na których bazuje cała konstrukcja, są wymienne, dzięki czemu w każdej chwili można zmienić wygląd wizualny w pomieszczeniu.

3. Instalowanie paneli lamelowych na płycie montażowej

Jest to zdecydowanie najszybszy i prosty sposób na zamontowanie lameli. Przy tym sposobie zamawiamy nie same panele, ale całą płytę o konkretnych rozmiarach, na której są już zamontowane ozdobne listwy. Cały proces polega na szybkim montażu całej płyty na ścianę za pomocą odpowiednich narzędzi. Na początek wywiercamy otwory i przy użyciu kołków dokręcamy bardzo mocno całą konstrukcję z płyty do ściany. Oto cała filozofia – nasze lamele są już gotowe i mogą pełnić swoją rolę w salonie, sypialni, a nawet w kuchni. Lamele jak montować? Właśnie z jednym z trzech sposobów wymienionych powyżej.

Teraz już wiesz, jak zakładać lamele! Jest to naprawdę łatwy sposób niewymagający skomplikowanej techniki podczas montażu. Możesz sam zdecydować, który sposób będzie dla Ciebie odpowiedni. Zachęcamy do odwiedzenia strony pod adresem: https://efekciarnia.pl/1984-orac-decor, gdzie znajdziemy ciekawą ofertę lameli dekoracyjnych.

Powiązane artykuły