Dom i ogród 

Do czego używać chusteczek nawilżanych?

Na co dzień otaczamy się różnymi produktami, których zastosowanie może być dla wielu osób zaskakujące. Dziś z bliska przyjrzymy się chusteczkom nawilżanym dla dorosłych. Sprawdzimy ich skład, poznamy podstawowe zalety, ale znajdziemy także kilka nietypowych funkcji.

Chusteczki nawilżane nie tylko dla dzieci

Jeśli mamy na myśli chusteczki nawilżane, to przede wszystkim kojarzą nam się one z najmłodszym pokoleniem. W dobie naszych czasów chyba żadna mama nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez tego produktu. Mokre chusteczki dla dzieci i niemowląt, to nieodłączony produkt, który towarzyszy w domu, na spacerze czy w podróży. Chusteczki nawilżane są na tyle uniwersalne, że można nimi myć buzię, ręce oraz pupę niemowlaka. Po skończonych zabiegach pielęgnacyjnych chusteczkę wyrzuca się do kosza i gotowe. No dobrze, a co z chusteczkami nawilżanymi dla dorosłych? Do czego one mogą służyć? W pierwszej kolejności warto je wykorzystać do mycia rąk. Jeśli na przykład jedziemy pociągiem czy autobusem, to w każdej chwili możemy się odświeżyć za pomocą tego właśnie produktu. W podobnej sytuacji możemy być w sklepie czy na spacerze. W dobie pandemii warto dbać o higienę, a mokre chusteczki, to niewielkie akcesorium, które zmieści się w damskiej torebce lub w męskiej kieszeni spodni. Mycie rąk, to nie tylko jedyne zastosowanie nawilżanych chusteczek. Produkt ten można wykorzystać także do pielęgnacji całego ciała.

Chusteczki nawilżane do twarzy

Praktycznie w każdej drogerii, supermarkecie, a nawet w kiosku można znaleźć chusteczki nawilżane dla dorosłych dedykowane do mycia twarzy. Takim produktem zainteresowane są głównie panie. Jeżeli kobiety na co dzień robią sobie makijaż, to pod wieczór jednym z rytuałów jest jego zmywanie i zadbanie o skórę twarzy. Dzięki specjalistycznym chusteczkom nawilżanym, które są do tego dedykowane zmywanie na przykład wodoodpornego tuszu do rzęs, szminki czy podkładu jest niezwykle proste i ograniczone dosłownie do kilku ruchów. Producenci chusteczek nawilżanych przeznaczonych do demakijażu wprowadzają na rynek mnóstwo produktów, które nasączone są drogocennymi składnikami. Mogą mieć one substancje nawilżające, odżywcze i zapachowe.

Chusteczki nawilżane do pielęgnacji okolic intymnych

Kolejnym rodzajem chusteczek nawilżanych dla dorosłych są produkty dedykowane do pielęgnacji okolic intymnych. Takie kosmetyki zapakowane są zazwyczaj w mniejsze opakowania, a to dlatego, że mokre chusteczki do higieny intymnej najczęściej zabiera się ze sobą w podróż. Jest to idealne rozwiązanie dla pań i panów w każdym wieku. Jeśli po długiej podróży chcemy się odświeżyć i nie mamy sposobności, by wziąć prysznic, to nawilżane chusteczki dla dorosłych będą jak znalazł. Nasączone są one delikatnymi składnikami z PH odpowiednim dla delikatnych okolic intymnych. Niemniej jednak, w warunkach domowych także śmiało możemy korzystać z takiego akcesorium. W sklepach dostępne są na przykład chusteczki w postaci mokrego papieru toaletowego. Taki kosmetyk może być używany przez dzieci oraz przez dorosłych. Chusteczki nawilżane do higieny okolic intymnych przydadzą się także kobietom po różnych zabiegach chirurgicznych, w połogu czy w ciąży.

Nietypowe zastosowanie chusteczek nawilżanych

Skoro poznaliśmy już wszystkie klasyczne funkcje chusteczek nawilżanych dla dorosłych, to teraz czas na kilka nietypowych zastosowań. Bez względu na to, czy pod ręką mamy chusteczki do demakijażu, czy do mycia rąk, taki produkt można wykorzystać do mycia różnych powierzchni. Mogą to być na przykład blaty kuchenne, szafki w salonie czy płytki w łazience. Skoro chusteczki nawilżane są delikatne i bezpieczne dla skóry twarzy, to bez żadnych problemów poradzą sobie z domyciem na przykład plam po jedzeniu na stole. Możemy mieć pewność, że taki produkt nie zniszczy żadnej powierzchni. Nawilżane chusteczki dla dorosłych sprawdzą się także w myciu kokpitu samochodowego. Jeśli jednak chcemy być bardziej profesjonalni, możemy zaopatrzyć się w mokre chusteczki dedykowane do sprzątania.

 

Powiązane artykuły