Porady 

Niezbędne wyposażenie biurowej recepcji

Recepcja to jedno z najważniejszych pomieszczeń, które bardzo często decyduje o pierwszym wrażeniu klientów. Spotykane w hotelach, jak również w wielkich i mniejszych przedsiębiorstwach i przychodniach prywatnych, odpowiedzialne są za wygodę oraz komfort obsługi poszczególnych osób. Jakie jest niezbędne wyposażenie biurowej recepcji? Na co należy zwrócić uwagę podczas składania zamówienia na takie meble?

Reprezentacyjna funkcja recepcji

Stworzenie recepcji ułatwia nie tylko obsługę klientów, jacy zgłaszają się na spotkanie, kurierów itd. Tego typu pomieszczenie oznacza również otwarcie się na drugiego człowieka, co w przyszłości może mieć ogromny wpływ na swobodę komunikacji i postrzeganie firmy przez klientów. Recepcja musi zostać odpowiednio wyposażona, co będzie ułatwieniem codziennej pracy i przyniesie korzyści dla wizerunku Twojej działalności. Widząc uprzejmą panią lub pana stojącego za ladą recepcyjną, którzy wykazują wszelkie chęci pomocy osobom przybyłym, zdobywamy już pierwsze plusy. Każda nowa osoba znajdująca się w takim miejscu poczuje się w tym miejscu jak u siebie w domu.

Dopasowane meble i lady recepcyjne

 Aranżacja recepcji nie może zostać potraktowana po macoszemu. Trzeba się do tego przyłożyć w odpowiedni sposób, uwzględniając całą charakterystykę biura, aby nie zepsuć pierwszego wrażenia. Nic więc dziwnego, że potrzebne będą dopasowane meble i lady recepcyjne, które warto wybierać z osobą doświadczoną w tym kierunku, czyli z architektem wnętrz. Chcąc zadbać o swój wizerunek, jak również funkcjonalność recepcji, podejmijmy współpracę ze specjalistą, który pokaże nam, gdzie są najlepsze lady recepcyjne.

Meble i lady recepcyjne

Dlaczego powinno zamówić się lady recepcyjne? Ponieważ dzięki temu wszyscy mają pewność, że meble będą dopasowane i nie powstaną żadne dziury i inne niedopasowania. Poza tym meble biurowe są solidniejsze i mocniejsze, a do tego zgodne z nowoczesnymi trendami. Może i są droższe, aczkolwiek zawsze otrzymujemy pewność, że będą wykonane zgodnie z indywidualnym projektem dla klienta – czyli Twoim.

Czas na to, aby urządzić wygodną i dobrze funkcjonującą recepcję w biurze. Od czego należy rozpocząć takie działanie? W pierwszej kolejności należy podzielić całego pomieszczenia. Pierwsza część to lobby. Druga część to lada recepcji, a trzecia część recepcji to ta wewnętrzna, gdzie na ogół osoby postronne nie mają wstępu. Jaka jest cena lad recepcyjnych? Nie da się tego jednoznacznie określić, ponieważ wszystko zależy od jej długości, jak również materiału, z jakiego zostanie wykonana. Do tego trzeba uwzględnić to, czy będą znajdowały się przy nich dodatkowe meble dla recepcjonistów? Należy również uwzględnić, czy recepcja razem z ladą będzie w całości zabudowana, czy też nie.

O czym pamiętaj, wybierając lady recepcyjne?

Należy pamiętać o tym, że lady recepcyjne nie mogą utrudniać komunikacji, jak również możliwości przedostania się do dalszych pomieszczeń. Lady recepcyjne mogą znajdować się w pobliżu dojścia do windy, aczkolwiek muszą być od nich tak oddalone, aby osoby wysiadające z windy nie musiały wychodzić prosto na samą ladę. Mając już zaplanowane miejsce na ladę, jak również na meble biurowe, nie zapominajmy o lobby.

W tym miejscu musi znaleźć się wygodna sofa bądź kanapa ze stolikiem, gdzie swoje miejsce znajdą osoby oczekujące na spotkanie. Nie musi być to duża ilość miejsca – wszystko bowiem zależy od tego, z jaką firmą mamy do czynienia. W wielkich korporacjach lobby często przenoszone jest na wyższe poziomy. Obok sofy może znaleźć się również wygodny fotel lub nawet dwa fotele, gdzie również goście będą mogli spocząć w oczekiwaniu na spotkanie z wyznaczoną osobą z firmy.

Meble biurowe to dobra inwestycja. Tak samo, jak lady recepcyjne, których ceny nie są naprawdę wysokie. Może ich cena sumaryczna będzie nieco wyższa od tych, które zostaną bezpośrednio zakupione w salonie, ale możesz być pewnym, że ich jakość będzie o wiele lepsza. Do tego wizerunek firmy z ladą i meblami dopasowanymi na pewno będzie pozytywny w odbiorze.

Powiązane artykuły