Porady 

Jak edytowac filmy?

Obróbka filmów przydaje się na wielu polach. Można dzięki niej można tworzyć niesamowite i skuteczne materiały promocyjne albo w estetyczny sposób budować rodzinną kronikę. Bez względu na cele, edycja filmów wymaga odpowiednich narzędzi, by osiągnąć stosowną jakość. Za sprawą poniższego artykułu poznasz ActivePresenter – program służący do obróbki materiałów audiowizualnych.

Co to jest ActivePresenter?

ActivePresenter to program opracowany przez zespół programistów pochodzących z dalekiego Wietnamu, z firmy Atomi Systems. Możesz z niego korzystać na systemach operacyjnych Windows oraz MacOS. Dzięki niemu istnieje możliwość dokonywania szeroko rozumianej edycji filmów. Dostępny jest w jedenastu językach, w tym także polskim. Można go zastosować nie tylko do tworzenia filmów. Wietnamscy twórcy przygotowali go także pod kątem tworzenia prezentacji multimedialnych czy szkoleń e-learningowych.

Nie ma branży czy użytkownika domowego, który nie odniósłby korzyści z wykorzystania tego programu. Dzięki funkcji nagrywania ekranu (tak zwany screencast) możesz przygotowywać materiały szkoleniowe z obsługi nawet złożonych narzędzi. Z kolei funkcja tworzenia prezentacji pozwoli na sporządzenie pokazu slajdów, które zrobią wrażenie na każdym odbiorcy. W programie możesz zapisywać swoje prace w następujących formatach:

  • MP3;
  • OGG;
  • WMA;
  • WAV;
  • AVI;
  • WebM;
  • JPEG;
  • PNG.

Program jest darmowy do zastosowań prywatnych. Aby stosować go do celów komercyjnych, zachodzi konieczność uiszczenia stosownej opłaty.

Szkolenia e-learningowe

ActivePresenter pozwala na tworzenie szkoleń interaktywnych. Oznacza to, że szkolona przez Ciebie osoba nie będzie jedynie biernym odbiorcą treści. Zamiast tego stanie się aktywnym uczestnikiem. Taka forma nauczania znacznie zwiększa efektywność nabywania nowych umiejętności. Dzięki tej funkcji, będącej jedną z najważniejszych w całym programie, zyskasz niezwykle kompetentnych pracowników.

Dodatkowo oszczędzasz czas, a konieczność delegowania pracownika do przeprowadzenia szkolenia się oddala. Nowicjusz będzie uczył się, nie odrywając bardziej doświadczonych kolegów od ich obowiązków. Elementami, o które możesz wzbogacić swoje szkolenia, są między innymi testy.

Prezentacje multimedialne

Program oferuje możliwość zaimportowania prezentacji z popularnego programu PowerPoint. W ten sposób możesz poszerzyć przygotowany w produkcie Microsoftu pokaz slajdów o elementy, których nie da się w nim zaimplementować. Dodatkową funkcję stanowi możliwość eksportu prezentacji do formatu HTML5. Dzięki temu będziesz mógł zamieścić swoją prezentację w Internecie, tak naprawdę na dowolnej stronie.

Jak edytować filmy w ActivePresenter?

Program oferuje bardzo imponujący wachlarz możliwości. Edycja filmów z jego pomocą nie wymaga specjalistycznych umiejętności, by tworzyć niesamowite materiały. Posiada standardowe funkcje, takie jak tworzenie przejść między scenami, dodawanie i edycja ścieżki dźwiękowej czy manipulacja oświetleniem. W ten sposób otrzymujesz wszystkie funkcjonalności, jakich możesz potrzebować w trakcie pracy.

Jednak ActivePresenter oferuje możliwości tak szerokie, że z odpowiednią wiedzą będziesz mógł wyciągnąć z niego jeszcze więcej dla siebie. Jak obrabiać filmy? Wystarczy znaleźć darmowe poradniki w Internecie. Jednak przed skorzystaniem z wyszukanych materiałów warto sprawdzić, jakie doświadczenie w tym zakresie posiada twórca poradnika. Najlepszym nauczycielem zawsze będzie doświadczony praktyk.

Dla kogo jest program?

Nie ma podmiotu, który nie mógłby skorzystać z dobrodziejstw ActivePresenter. Jako nauczyciel możesz przygotować z jego pomocą ciekawe lekcje, które pobudzą uczniów do aktywności. Na uczelniach masz możliwość sporządzenia niezbędnych materiałów do szkoleń BHP czy bibliotecznych. Z kolei firmach możesz urozmaicić i ulepszyć proces szkolenia nowych pracowników czy wdrażania kolejnych narzędzi pracy. Z kolei w szkole czy na uczelniane zajęcia otrzymujesz program do przygotowania prezentacji, które z pewnością zapewnią najwyższą ocenę z możliwych.

Powiązane artykuły